/Files/images/psiholog/trivojnst/14,04,2021.jpg


/Files/images/psiholog/trivojnst/дитяча тривожність 1.jpg/Files/images/psiholog/trivojnst/дитяча тривожність 2.jpg
/Files/images/psiholog/trivojnst/дитяча тривожність 3.jpg/Files/images/psiholog/trivojnst/дитяча тривожність 5.jpg/Files/images/psiholog/trivojnst/дитяча тривожність 6.jpg


Помилки батьків, які можуть привести до залежностей дитини в дорослому віці

/Files/images/psiholog/12313536.png

Батьки молодих людей, що страждають залежностями, вдаються в питання, чому в їхній благополучній родині виріс алкоголік або наркоман. А причиною тому нерідко стають помилки у вихованні дитини.

Психологи стверджують, що деякі, не зовсім вірні, вчинки батьків призводять до того, що дитина, коли підросте, може стати невпевненою у собі й залежною. Звичайно, далеко не завжди помилки у вихованні призводять до подібних наслідків, проте, кожен батько повинен знати, як виховати сильну вольову особистість, не схильну до слабостей і непотрібних спокус і як при цьому не варто поступати.

Причини схильності до залежностей можуть бути різні, але часто вони є наслідком психологічної травми. Так, у житті дитини можуть статися страшні трагедії, наприклад, втрата близької людини у ранньому віці. Але можуть мати місце й інші ситуації, які травмують дитячу психіку і ламають волю людини.

Помилки батьків, які призводять до залежностей у дитини

1. Дитина не відчуває себе в безпеці

Дивно, але якщо в дитинстві дитина відчуває постійні страхи, то це може стати причиною алкогольної або іншої залежності. Наприклад, якщо мама мало часу приділяла дитині, батьки були надто суворі, дитина в шкільному віці піддавалася цькуванню та інші причини призводять до того, що, підростаючи, вона розуміє, що допомоги та захисту їй чекати нізвідки. А заспокоїтися і відчути душевну свободу можна тільки в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

2. Приниження дитини

Кожній дитині властиво пізнавати світ і при цьому вона може робити масу дурниць і помилок. І тут дуже важливо, як на це реагують батьки й оточення. Так, якщо дітей постійно засуджувати за те, що вони роблять, а замість похвали за прагнення до незалежності чи чогось нового вони чують нищівну критику, то нічим хорошим це не закінчиться. Таке «виховання» розвиває в дитині комплекси неповноцінності та низьку самооцінку, що в майбутньому може призвести до залежності.

3. Токсичний сором

Сором умовно ділять на здоровий і токсичний, під яким розуміють відчуття, що руйнує особистість.

Токсичний сором зазвичай буває в сім’ях, для яких на першому місці думка оточення та імідж, тому часто діти багатих і знаменитих батьків схильні до залежностей. Також ця проблема буває в сім’ях, в яких ховається якась таємниця, наприклад, тато сидить у в’язниці або мама страждає на епілепсію.

Фрази, які ніколи не можна говорити дитині:

"Я знаю, що ти за природою зіпсований."

"Те, який ти є, викликає огиду."

"Я глибоко розчарований (а) тим, який ти."

"Ти завжди був… (товстим, потворним, дурним, божевільним і т. д.)."

"Ти не з “наших”: у нас в роду таких не було."

"Швидше за все, нам підмінили в пологовому будинку дитину."


Як допомогти дитині повірити в себе?


Невпевненість з'являється тоді, коли дитина починає сумніватись у своїх навичках, знаннях або можливостях. Ще не приступивши до справи, невпевнені в собі діти вже малюють у своїй уяві сценарії провалів. Завдання батьків полягає в тому, щоб невимушено допомогти дитині впоратися з проблемою.

Для цього варто слідувати наступним порадам:

  1. Проявляйте безумовну любов до вашої дитини. Дитина повинна завжди вірити в те, що незалежно від того, досягає вона успіху чи зазнає невдачі, батьки її люблять і підтримують.
  2. Заохочуйте в дитині наполегливість. Успіх і наполегливість крокують поруч. Розвивайте у своїй дитині завзятість.
  3. Давайте дитині вибір. Ви повинні давати своїй дитині вибір, нехай навіть в простих ситуаціях.
  4. Допоможіть дитині ставити досяжні цілі. Це принесе більшу користь для підвищення її самооцінки, ніж для досягнення життєвого успіху. Після цього допоможіть дитині досягти поставлених цілей.
  5. Не змушуйте дитину бути ідеальною. Спроби бути ідеальним - це гра, у якій немає переможців.
  6. Дозвольте дитині чути, як ви хвалите її в присутності інших людей.

Як уберегти дитину від куріння

/Files/images/psiholog/20.02.2021.6.jpg

Попри те, що рівень тютюнопаління серед підлітків за останні 15 років знизився майже вдвічі – з 59% у 2000 році до 31% у 2015 році (за даними всеукраїнських досліджень ЦЕССІ та РОМИР) – цифра все одно залишається досить великою. Діти пробують курити вже з семи років, а до 14-15 стають тютюнозалежні. Поговоримо про те, як можна вберегти свою дитину від цієї згубної звички.

Що спонукає дитину закурити

Діти беруться за сигарету з кількох причин. Наприклад, часто це відбувається з тими підлітками, у яких курять батьки, і бажання бути як дорослі штовхає їх на це. Ще одна причина – складний перехідний період, що викликає протест, бунт. Але найголовніше, що спонукає закурити, – це тиск однолітків. До речі, звідси ж виникають наркоманія та інші патологічні залежності.

Тиск однолітків виглядає приблизно так: «якщо ти не куриш, значить ти не з нами» або «ти слабак, ти не можеш». У ситуації, коли дитина хоче бути частиною компанії, вона, швидше за все, закурить. А для підлітка визнання в колективі – найголовніше, що тільки є в житті. Дитина дуже залежна від оцінки оточення, особливо своїх однолітків. Належність до «підліткової зграї» тут набагато важливіше всього іншого.

Як уберегти від куріння

Уберегти від куріння свою дитину не так вже й важко. Достатньо всього лише навчити її відбиватися від популярних аргументів «на користь» сигарет, замінювати їх. Наприклад, підлітку в компанії говорять: «ти не куриш, ти боїшся, ти – боягуз». Якщо він не знає як на це відповісти, то швидше за все зробить свою першу затяжку. У нього немає іншого виходу. Або бути «боягузом», або закурити. Це очевидний вихід з ситуації, тому що так дитина зможе «довести» свою «сміливість». Мало хто зважиться зізнатися, що боїться.

А якщо підлітка навчити якоїсь конкретної фрази, контраргументам, та ще й потренуватися, то з високою часткою ймовірності (близько 50%) дитина не закурить.

На цю тему проводилися дослідження, про які можна докладніше почитати в книзі «Соціальна психологія» Девіда Майерса. Суть їх полягала в наступному: дітей навчали відбивати аргументи. А конкретно в експерименті з першою сигаретою на фразу «ти що, боїшся?» вчили відповідати приблизно так: «якщо я закурю – це означатиме, що я боюся тебе». На аргумент «ну, що ти, як маленький!» підлітки відповідали «я дійсно буду маленьким, якщо підкорюся тобі й закурю, а я вже досить дорослий, щоб самостійно приймати рішення і не підкорятися тобі».

Дітей навчали цих фраз, репетирували їх з ними. А потім в життя їм було вже легше, тому що вони пам’ятали, що говорити, вони володіли потрібним досвідом і знаннями про те, що потрібно робити в ситуації, коли тебе втягують у куріння. І приблизно 50% випробовуваних так і не піддалися впливу однолітків взяти сигарету.

А працює тут ось такий цікавий ефект: якщо ви відбили будь-який аргумент, спрямований на вашу думку, то ваша точка зору при цьому сильно зміцнюється. Але якщо ви не змогли людину переконати відразу, першим же аргументом, або хоча б змусити засумніватися, то все – з високою часткою ймовірності вона ніколи (або принаймні найближчим часом) не змінити свою позицію, та й ваша може похитнутися.

Описаний вище спосіб, на жаль, не гарантує того, що ваша дитина не закурить і не стане вживати наркотики. Але це сильно підвищить таку ймовірність. Тому, просто навчіть вашу дитину конкретним словам як їй відповідати на пропозицію закурити. Поговоріть з нею, разом знайдіть рішення, і шансів, що ваша дитина потрапить не в «ту компанію» стане набагато менше.

Крім того, попри активну інформаційну політику, спрямовану проти куріння, вам все ж необхідно ще раз самим пояснити своїй дитині, що куріння – це серйозна залежність, від якої дуже складно позбутися. І це факт. Інакше не було б величезної кількості книг і публікацій на цю тему, тренінгів і навіть лікарів, що спеціалізуються на питанні, як кинути курити. Інакше тютюнові компанії давно б уже збанкрутували, а книга Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити» не була б такою популярною у всьому світі. Але універсального способу позбавитися від цієї, згубної для організму і навіть особистості, звички, на жаль, немає. Найпростіше зовсім не починати, тим більше в такому ранньому віці й під тиском «друзів».

Якщо ви зіткнулися з проблемою, коли вашу дитину залучали до куріння, і змогли самостійно розв’язати цю проблему, обов’язково поділіться в коментарях до цієї статті. Які ще ви знаєте способи вберегти дітей від сигарет?


/Files/images/psiholog/як поводити себе з дитиною під час карантину.jpg


Шановні батьки!!! Сьогодні як ніколи вам випала нагода бути більше зі своїми дітьми, більше спілкуватись, дивитись в очі, допомогти при потребі з уроками і не залежно від того, в якому класі навчається син чи донька. Їм однаково потрібна ваша турбота та піклування.

Навіть якщо ви працюєте дистанційно, але перебуваєте вдома:

  1. Знайдіть можливість поцікавитись, чим зайнята ваша дитина, які завдання їй надіслали сьогодні і що їй потрібно виконати, аби завтра вона могла приступити до нових завдань.
  2. Потурбуйтесь, щоб у дитини було тихе місце без сторонніх звуків для виконання домашніх завдань, які, можливо, виконувати буде складніше, адже спочатку потрібно опрацювати нову тему уроку самостійно.
  3. Проконтролюйте час, скільки дитина займається, чи не відволікається на телефон та інші сторонні речі. Чи робить перерви для відпочинку.
  4. Знайдіть можливість пообідати усі разом родиною, обговорити теми, які не стосуються навчання та ситуації в країні. Можливо, підберіть фільм для спільного перегляду увечері.
  5. Допоможіть при потребі із виконанням домашніх завдань, якщо дитина просить про це ( або поцікавтесь чи все їй вдається виконати самостійно чи таки потрібна ваша допомога).
  6. Долучайте дитину до домашніх справ, об була можливість переключати види діяльності та можливість спільно провести час, допомагаючи мамі чи татові.
  7. Перегляньте увечері фільм, обговоріть його.
  8. Обов’язково на сімейних вечорах обговорюйте ситуацію в країні, поцікавтесь, як дитина себе почуває психологічно, що її турбує. Надзвичайно важливо говорити з дітьми, проговорювати їхні страхи, ваші страхи, спільні переживання. Заспокоювати одне одного.
  9. Частіше говоріть своїм дітям про любов до них, обіймайте, але і пам’ятайте про особисту гігієну!

Будьте здорові та бережіть себе!!!!


/Files/images/psiholog/насилля.jpg


/Files/images/psiholog/булінг2.png

/Files/images/psiholog/булінг.png


/Files/images/діти.png



/Files/images/поради 1.png

/Files/images/psiholog/поради 2.png/Files/images/psiholog/поради 3.png

/Files/images/Г1.jpg

/Files/images/Г2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 337

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.